Elma sirkesinin zayıflamada ki etkisi nedir ? Yararları nelerdir ?

9 Mart 2013
1.850 kez görüntülendi

Elma sirkesinin zayıflamada ki etkisi nedir ? Yararları nelerdir ?

Sirke uzun yıllardır cilt bakımından saçları gürleştirmeye,boğaz ağrısından kemik sorunlarına kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.Günümüzde ise sirkenin zayıflama üzerinde ki etkisi popüler bir konudur.Sirkenin zayıflama etkisi ile tokluk hissi ile oluyor.Elma sirkesi metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.Elma sirkesinin sağlık sorunların da bu kadar sık kullanılmasının nedeni ise içinde B1,B2,E,C,B6 vitaminlerinin,kalsiyum,demir,sodyum ve fosforun bulunmasıdır.

Elma sirkesinin faydaları;

Vücut için enerji verici özelliği vardır.

Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımına yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bilgisayar başında yorulan ve ağrıyan, ışığa hassas gözleriniz için de sabahları içilecek elma sirkesi bal karışımı faydalıdır.

Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar.

Mide ekşimesi, gaz ve kabızlığa karşı faydalıdır.

Elma sirkesinin kolesterol düşürücü etkisi de vardır.

Elma sirkesinin zayıflamada ki faydaları;

Elma sirkesi düzenli olarak kullanıldığında sindirime yardımcı olmaktadır.Yediğimiz şeylerin sindirilmesi için vücudumuz yan ürün olarak sirke asidi üretir. Metabolizmanın çalışmasını sağlayan yakıt gibi düşünebiliriz. Sirke asidi olmasa, yağ ve karbonhidratların sindirilmesi neredeyse imkansız olacaktır.Metabolizmanın çalışması için 100 gram kadar sirke asidine ihtiyaç vardır. Bünyemiz zaten üretmektedir sirke asidini, ancak metabolizmanızın hızlanması için sirke asidi içeren elma sirkesini denemenizde fayda vardır.

Elma sirkesi ile zayıflama yöntemi;

*1 bardak su

*1 tatlı kasığı dolusu elma sirkesi

*1 tatlı kasığı dolusu çiçek balı

Elma sirkesi ve bal karışımının pek çok faydası vardır. Metabolizmayı hızlandırır. sindirimi kolaylaştırır. Böylece kilo vermenize yardım eder. Elma sirkesi, bal ve ılık su, güzel bir diyet ve egzersiz programı ile desteklenirse, düzenli kilo vermenizi sağlayabilir.

 

Elma sirkesinin zayıflamada ki etkisi nedir ? Yararları nelerdir ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık